Jestem kobietą!

Dużo się mówi o równouprawnieniu kobiet….

….ale niestety ostatnie wiadomości pokazują, że niekoniecznie mamy prawo swobodnego decydowania o sobie, swoim ciele, swoich prawach czy podejmowaniu decyzji o naszą przyszłość…..Wczoraj Trybunał Konstytucyjny zdecydował za nas – kobiety. Niestety to ma także inne skutki – kobiety przestają wierzyć w swoją moc! A z tym się nie mogę zgodzić!

Jakiś czas temu natknęłam się na rewelacyjną reklamę firmy Loreal -> link tutaj https://youtu.be/nloEJUdaiqE jest krótka ale bardzo wartościowa i ma przepiękny przekaz! To zainspirowało mnie do napisania tego artykułu na blogu na temat siły kobiety ale zarówno o braku świadomości nas samych o tym wspaniałym darze….

Następnego dnia mój synek przyniósł książkę z pokoju swojej starszej siostry. Dostała ją od cioci, ale odłożyłyśmy ją na półkę. Jakież było moje zaskoczenie jak ponownie przeczytałam tytuł na okładce! „ Dziewczynki mogą wszystko” To był strzał w dziesiątkę!

Dziewczynki są przeróżne. Mogą być duże, małe, mieć różny kolor skóry, lecz wszystkie są wspaniałe.

Dziewczynki mogą wszystko! Cokolwiek chcą, to robią. Więc jeśli TY nią jesteś, tak samo jest i z Tobą!

Mogą mieć długie włosy lub krótko strzyc kosmyki. Na hulajnodze, desce, rowerze robić triki.

Dziewczynki mogą nosić spodenki lub sukienkę.

Porządne być….lub czasem nabałaganić z wdziękiem.

Mogą się też ubłocić, upaprać czymś ubranie, albo być tak stylowe, jak w telewizji panie.

Dziewczynki są przeróżne….lecz jedno dobrze wiemy….Takiej dziewczynki jak TY na świecie nie znajdziemy!

Mogą zdobywać szczyty wspinając się z ochotą, w siatkę i w nogę mogą lub w kosza grać na co dzień, i jako hokeistki wygrywać mecze na lodzie.

Dziewczynki rządzą, a więc teraz „Jestem Dziewczynką!”

Powiedz: „I jestem SUPER!, SILNA, DZIELNA! Naprawdę wszystko mogę!”

Jedne kochają liczby a inne wolą słowa. Te uwielbiają chemię, a te chcą muzykować.

Dziewczynki to artystki, co dzieła tworzą własne. A wszystkie są wspaniałe – TY też, to chyba jasne!

A teraz zdradzę sekret. Niech cały świat to wie: Dziewczynki z biegiem czasu wspanialsze stają się! Mogą tygrysy chronić lub psom ratować życie. Uczą się pracy w ZOO, na farmie i w klinice. Prowadzą ciężarówki, ładują ciężki towar, Dziewczynki są odważne, co widać na obrazku: strażacka Cie uwolni, gdy znajdziesz się w potrzasku.

Dziewczynki są łagodne lub ostre i surowe.

A ilu z nich zawdzięczasz pomysły i odkrycia, co wniosły tyle dobra do codziennego życia?

Odkryły, skąd się kaszel oraz wysypka biorą, znalazły też lekarstwa na wiele groźnych chorób.

Dziewczynka może zwiedzać tropików gąszcz w upale, albo polecieć w kosmos rakietą, jak najdalej.

Dziewczynka ma być nurkiem, pilotką? Czemu nie?!

Tak! Może zostać każdym, Kimkolwiek tylko chce.

Dziewczynka może rozgryźć zagadkę kryminalną i może bronić kogoś, kto wpadkę miał fatalną.

Gdy bardzo czegoś pragnie, to zawsze dopnie swego. Jej siła i odwaga są wzorem dla każdego.”

Nie pamiętamy na co dzień o tym, że każda z nas – kobiet – jest róźna, jedyna w swoim rodzaju, że możemy przenosić góry i konie kraść. My kobiety mamy siłę nawet wtedy gdy już czujemy, że nam jej brak – w chorobie dzieci, w sprzątaniu domu, zakupy, praca, obowiązki, kariera, a przy tym wszystkim i co najsmutniejsze – zapominamy o SOBIE! Chcemy we wszystkim być perfekcyjne, najlepsze, bezbłędne. Nie pozwalamy sobie na chwilę słabości, mamy wyrzuty sumienia jak chcemy wieczorem wyjść z koleżankami na kolacje czy ploteczki, a w tym czasie dzieci zostawiamy z tatą…ale zaskoczę Cię – to także jego dzieci! Mamy wyrzuty sumienia, że po pracy nie zrobiłyśmy prania albo nie pomyłyśmy podłóg, wtedy gdy odbierzemy dzieci z przedszkola i szkoły a później po szybkim obiedzie, który przygotowałyśmy dzień wcześniej, jedziemy na łeb na szyje na zajęcia dodatkowe bo przecież nasza córcia ma wymarzone tańce…… Hellooooooo kobieto! Obudź się!

„Są dwie rzeczy, które kobieta powinna mieć wysokie – obcasy i poczucie własnej wartości!”

Podobne wpisy

  • Dlaczego motywacja nie działa?

    Postanowienia.   Plany.   Zapał.   I nagle jedno wielkie rozczarowanie, bo przychodzą demotywujące myśli, brak wiary w siebie a na końcu brak działania! > Skąd się to bierze? < za dużo rzeczy planujesz do zrobienia w krótkim czasie od razu rzucasz się na głęboką wodę – chcesz „zjeść słonia w całości a nie po kawałku” oczekujesz szybkich i efektownych rezultatów porównujesz się się do innych  jesteś dla siebie zbyt surowa i wymagająca za dużo rozmyślasz,…

  • Już moda czy jeszcze konieczność?

    W ostatnim czasie coaching stał się „modnym” fachem w ręku. Często jest on swobodnie używany w różnych branżach i mylony z innymi zawodami przez co zastanawiam się czy zawód coacha wybierają ludzie z potrzeby serca pomocy innym, tak jak to było w moim przypadku? Czy dlatego że staje się to zwyczajnie dodatkowym i 'fajnym’ przedrostkiem zawodu?

  • Wzmocnij poczucie własnej wartości.

    Nasze poczucie własnej wartości spada między innymi przez nasze niepowodzenia. Zgodzisz się? Ale wiele z tych niepowodzeń są wynikiem Twojego ograniczenia, które sama sobie narzucaszZdarza Ci się wątpić we własne siły i zniechęcać się do jakiejkolwiek aktywności, jeszcze zanim rozpoczniesz działanie Tak naprawdę masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie. Musisz uświadomić sobie, że to nie los czy źli ludzie, ale Ty sama często rzucasz sobie kłody pod nogi. Tajemnica realizacji…

  • Kto powiedział, że życie jest łatwe?

    Pochodzę z rodziny gdzie nigdy niczego mi nie brakowało. Miałam cudowne dzieciństwo, mam wspaniałych rodziców, którzy wspierają mnie w każdej trudności i podarowali mi więcej na starcie w dorosłym życiu niż mogłam sobie wymarzyć! Ale mi wciąż było mało! Więc sięgałam po więcej! Nie było mi mało, bo uważałam, że należy mi się więcej prezentów od rodziców – mało bo moja ambicja była niezaspokojona!

  • Słomiany zapał

    „Mam słomiany zapał” to najczęściej wypowiadane słowa kiedy pytam „Dlaczego odpuściłaś swoje plany? Dlaczego zmieniłeś swoje marzenia? Przecież, gdy o tym mówiłaś byłaś pełna optymizmu, wiary i tryskałaś energią!

    Jednego dnia jesteśmy pełni entuzjazmu na pomysł, który w danej chwili nam przyszedł do głowy i gotowi jesteśmy na jak najszybszą jego realizację. Następnego dnia stwierdzamy, że jednak jest to pomysł 'do bani”. Zmieniasz swoje zdanie, zmieniasz swoje zainteresowania, zmieniają Ci się życiowe wartości. To jest całkowicie normalne. Pewne cele są warte porzucenia!